Nasza winna mapa się powiększa!

Miło nam poinformować, że na naszej winnej mapie pojawił się nowy region i tym samym nowa winnica w naszej ofercie. Sike Tamás z Egeru. 
Eger znajduje się w północnej części kraju i składa z 6200 hektarów winnic położonych na południowych, nasłonecznionych zboczach Gór Bukowych. Charakterystyczną cechą klimatu jest to, że wiosna przychodzi stosunkowo późno, a klimat jest suchy. Tradycja produkcji wina w Egerze sięga 1000 lat, a od końca socjalizmu miejscowi winiarze koncentrują się na odzyskaniu dobrego imienia regionu poprzez produkcję wysokiej jakości wina o typowym, egerskim charakterze.
Winnica Sike Tamas jest stosunkowo nowa pośród winnic w Egerze. Sike Tamas założył ją w 2004 roku po 22-letnim doświadczeniu w wytwarzaniu wina w innych firmach. W tym samym roku został wybrany „winiarzem roku w Eger”. Winnica rozwija się w sposób ciągły, dziś mając 26 hektarów, na których rośnie 16 różnych odmian winogron. Są wśród nich tradycyjne szczepy z Egeru, takie jak: Leányka, Olaszrizling, Kékfrankos i Merlot, ale także te światowe, takie jak: Sauvignon Blanc, Cabernet Franc i Syrah. Wina Sike Tamas zdobyły wiele nagród, co jest potwierdzeniem filozofii winnicy:
„Wino jest dla nas święte”.

House_of_Wine_07_regions_02